Одеситів чекають нові штрафи за комуналку: скільки доведеться заплатити

Читать на русском
газ тарифы коммуналка платежки

В Україні за борги по комунальним платежам тепер штрафуватимуть

Як повідомляється в законі про ЖКП, розмір такого штрафу складе 0,01% за кожен день прострочення після 20 числа місяця.

Серед основних нововведень, які очікують українців:
– пеня в розмірі, встановленому в договорі, але не вище 0,01% суми боргу за кожен день прострочення. Загальний розмір пені не може перевищувати суму боргу. Пеню почнуть нараховувати з першого робочого дня, наступного за останнім днем ​​граничного строку внесення плати. При цьому пеня не нараховується за умови наявності заборгованості держави за надані населенню пільги і субсидії або наявності у споживача підтвердженої заборгованості по зарплаті;


– споживачі зможуть скаржитися на погане якість комунальних послуг і вимагати грошове відшкодування;
– споживачі будуть зобов’язані забезпечити представникам виконавця комунальної послуги доступ до свого житла;

ПриватБанк потрапив у скандал з блокуванням карт: “зникли гроші”

– надання комунальної послуги зможуть обмежити (крім електроенергії і газу) в разі непогашення в повному обсязі заборгованості за спожиті комунальні послуги протягом 30 днів з дня отримання споживачем попередження від виконавця.

Раніше повідомлялося, за місячний борг по комуналці у жителів Одеси забиратимуть субсидії.

Кабінет міністрів на засіданні 6 лютого вніс зміни до порядку призначення субсидій, повідомляють ЗМІ.

Якщо раніше госпомопощь могли відібрати за прострочення по комунальним платежам в два місяці, то зараз уряд зменшив цей термін до 30 днів.

Захист від нових порядків отримають тільки «малі» боржники – ті, у кого сума заборгованості не перевищує 20 неоподатковуваних мінімумів громадян, тобто 340 грн.

Крім того, приводом для відмови в призначенні пільг не зможе стати борг, який утворився з вини самих чиновників.

Якщо Міністерство соціальної політики затримає виплату монетизованих субсидій, через що людина не зможе вчасно заплатити постачальнику комунальних слуг, то відбирати субсидію не стануть.

Нагадаємо, киян жахнули завищені платіжки за опалення.

Як повідомляла Politeka, борги українців за комуналку досягли рекордної позначки: коли прийдуть відбирати майно.

Також Politeka писала, що кияни вийшли на протест проти комунальників .


Прогноз погоди на тиждень з 10 по 16 листопада в Одесі: синоптики попередили, в які дні чекати на опади

Графік відключення газу на тиждень з 10 по 16 листопада в Одеській області: кого зачеплять обмеження

Безкоштовне житло для ВПО в Одеській області: як отримати допомогу

Робота для пенсіонерів в Одесі: де готові платити від 22 000 щомісяця

Гуманітарна допомога для пенсіонерів в Одеській області: хто може отримати

Робота для пенсіонерів в Одесі: найгарячіші вакансії з зарплатою понад 20 тисяч

Грошова допомога для пенсіонерів у Одеській області: кому належать виплати

Безкоштовне житло для ВПО в Одесі: як отримати тимчасовий прихисток

Дефіцит продуктів в Одесі: пропозиція на ринку різко скоротилася, з чим виникли проблеми

Подорожчання продуктів в Одесі: цінники різко переписали

Гуманітарна допомога для ВПО та пенсіонерів в Одесі: як скористатися підтримкою

Робота для пенсіонерів в Одесі: де можна отримувати 1000 гривень за зміну

Дефіцит круп в Одеській області: чим загрожує українцям скорочення врожаю

Дефіцит продуктів в Одеській області: чому пропозиція вітчизняного товару стрімко впала

Дефіцит продуктів в Одеській області: до яких змін готуватися українцям

Робота для пенсіонерів в Одесі: за які навички обіцяють платити від 20 000 гривень

Прогноз погоди в Одесі на тиждень з 7 по 13 листопада: про яке незвичне явище розповіли синоптики

Грошова допомога для пенсіонерів в Одесі: хто може розраховувати на виплати в листопаді 2025

Безкоштовні продукти для ВПО та пенсіонерів в Одесі: українцям доступна гуманітарна допомога

Показати ще